Polonezköy’de Alışveriş (Ne Alınır? Tavsiyeler)


Polonezköy’de alışveriş imkanı olarak çok seçenek bulunmuyor. Özellikle hafta sonları İstanbul ahalisinin uğrak noktası olan köyün meydanında yöresel ve tekstil ürünleri başta olmak üzere hediyelik eşya satan az sayıda dükkan ve tezgah mevcut.

Tekstil ürünleri olarak Polonezköy’ün tarihi mirasını ve Polonya halkını simgeleyen süs eşyaları ve kıyafetler oldukça dikkat çekici ve rağbet görüyor.

Polonezköy’ün en popüler ve bilinen iki ürünü ise bal ve kiraz.

Köy meydanında bulunan ve Arıcılık Müzesi olarak adlandırılan mekanda, uzun yıllardan beri hizmet veren ve kendi arılarının ürünü olan Polonezköy ballarından alabilirsiniz. Köyün en eski dükkanlarından birisi konumunda.


Ayrıca burada polen, arı sütü, propolis ve balmumu gibi arı ürünlerini de bulabilirsiniz.

Kiraz mevsimi ise Haziran ayının başları. Bu zamanda Polonezköy’e uğradığınızda, köyün simgesi olan lezzetli kirazlarından almadan köyden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Polonezköy’de alışveriş yapabileceğiniz diğer bir seçenek ise hediyelik cam ürünleri. Polonezköy meydanından içeriye giden yol üzerinde bulunan Polonezköy Cam Sanat Merkezi‘ne uğrayarak hem buradaki atölye çalışmalarına katılabilir, hem de birbirinden güzel cam boncuk ürünlerinden satın alabilirsiniz.

Yine özellikle bahar ve yaz aylarında, Polonezköy’e gelirken, köyün içinde ve sonrasında Cumhuriyetköy ve Riva istikametine doğru giden yol üzerinde, mevsimlik taze meyve ve sebze satan köy halkının tezgahları da ayrıca bir durup göz atmaya değer.


POPÜLER SAYFALAR


Daha Fazlası

İlgili Sayfalar