adplus-dvertising

Polonezköy’de Yeme İçme (Ne Yenir? Tavsiyeler)


Polonezköy özellikle hafta sonu günübirlik gezi ile birlikte yeme içme aktiviteleri ile ünlü bir yer. Köyde çok sayıda kaliteli ve kendine has tarzlarıyla hizmet sunan cafe, restoran ve patisserie olarak hizmet veren mekan bulunuyor. Ayrıca bahçe kültüründe piknik ve et-mangal imkanı sunan mekanlar mevcut. Bu yazımızda Polonezköy’de yeme içme aktiviteleri ve imkanları hakkında bilgi ve tavsiyelerimizi bulabilirsiniz.

Bunlara ilave olarak otel ve pansiyonların da kendi mekanlarında cafe, restoran ve piknik imkanı bulunuyor. Eski bir Polonyalı köyü olma özelliğinden dolayı Polonezköy’de öncelikli olarak yöresel lezzetleri tatmanızı tavsiye ediyoruz. Restoran ve bahçelerin bir kısmı açık havada bahçe ortamında, bir kısmı da kapalı ortamda. Hemen her yerde özel ev yemeklerini bulabilirsiniz.

Polonezköy’de doğal ve nezih ortamlarda bulunan lüks restoranlar da ayrıca her türlü iş yemeği ve organizasyonlar için ideal.


Sabahları cennet bahçelerde, çiçekler ve kuş sesleri eşliğinde ev yapımı reçelleri, sıcak köy ekmeği, köy yumurtası, doğal süt ürünleri ve geniş menüsüyle zengin bir köy kahvaltısı yaparak güne başlayabilirsiniz.

Sonrasında meyve ağaçları altında hamak keyfi. Ardından da ev yapımı mezeler ve lezzetli et menüleri ile et-mangal veya öğle yemeği.

Özel ev yapımı meşhur Polonez pastası ile çay ve kahve keyfi oldukça popüler. Polonya usulü yapılan vişne ve ceviz likörleri de ayrıca tatmaya değer.

Polonezköy’ün en meşhur ürünü ve simgesi ise kiraz. Özellikle Haziran ayının ilk haftalarında köyü ziyaret ettiğinizde bol bol kiraz yemeyi ve almayı unutmayın.

Cafe ve Restoranlar

Polonezköy’de en kolay bulabileceğiniz yerler cafe ve restoranlar. Farklı kültür ve temada düzenlenmiş çok sayıda kaliteli ve butik tarzda cafe, restoran ve patisserie olarak hizmet veren mekan bulmak mümkün.


Bu mekanlarda Polonya’nın gastronomi mirası ve Türk mutfağının harmanlanması ile ortaya çıkan sayısız ev yemekleri, yöresel lezzetler, pasta ve tatlıları tadabilirsiniz. Özellikle çay veya mola saatinde kendinize bir kahve veya çay eşliğinde Polonez pastası ısmarlamayı ihmal etmeyin.

Cafe ve Restoranlar


Köy Kahvaltısı ve Brunch

İstanbul’da özellikle hafta sonu doğa ile içi içe güzel bir mekanda kahvaltı veya brunch denildiğinde ilk akla gelen yerlerden birisidir Polonezköy.

Polonezköy’de serpme köy kahvaltısı ve brunch hizmeti sunan çok sayıda mekan bulunuyor. İster özel olarak restoran ve cafe olarak hizmet veren mekanlarda, isterseniz otel ve pansiyonların restoranlarında lezzetli kahvaltı ve brunch menülerini deneyebilir, bunaltıcı İstanbul günlerinizde doğa içerisinde kendinizi yenileyebilirsiniz.

Köy Kahvaltısı ve BrunchPiknik, Et Mangal ve Barbekü

Polonezköy’ü özellikle hafta sonları ziyaret edenlerin büyük bir kısmı, yemyeşil doğal bir ortamda piknik, et-mangal ve kendin pişir kendi ye aktivitesi için köye geliyor.

Polonezköy’de bahçe içerisinde piknik ve et-mangal imkanı sunan mekanlar mevcut, ancak bununla beraber Polonezköy’ün yakın çevresinde de çok sayıda piknik ve et mangal hizmeti sunan mekanlar bulunuyor.

Piknik, Et Mangal ve Barbekü


Daha Fazlası

İlgili Sayfalar